Programcılar

Günsu Yılma ŞAKALAR

Müziğin Tarihine Yolculuk/Dünya Müzikleri

1986 Yılında Edirne’De Doğdum. 11 Yaşında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı Viyolonsel Sanat Dalı’Nda Başladığım Müzik Eğitimimi Lise Ve Lisans Olmak Üzere Aynı Okulda Tamamladım. Ardından İnönü Üniversitesi Müzik Bilimleri Ve Teknolojisini Bitirdim. Doktora Eğitimimi Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Ve Tasarım Üzerine Tamamladım. Çocukluk Yıllarımdan İtibaren Müzikle İç İçe Bir Dünya İçerisindeyim. Yeni Ve Farklı Olan Her Şey Beni Heyecanlandırır Ve Meraklandırır. Farklı Tınılar, Yeni Müzikal Arayışlar, Müzikal Kurgu Ve Müzik Bilimi… 2015 Yılında İlk Radyo Deneyimimi TRT Radyo1 İzmir’De Konuk Olarak Yaşadım Ve Radyo KSÜ. Bu Heyecanı, Bu Kez Programcı Olarak Yaşamama Vesile Oldu. Yaklaşık 24 Yıl Süren Müzik Serüvenim İçerisinde Birçok Konserde Viyolonsel Ve Rebab İcracısı Olarak Yer Aldım Ve Almaktayım. 2010 Yılında Nevşehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’Nde Başlayan Akademik Kariyerimi Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Ve Tasarım Fakültesi Ve Ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İle Sürdürmekteyim.

Nazan ERDAŞ

PEK YAKINDA

1970 Tarihinde Gölcük’Te Doğdum. Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’Ni Ardından Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’Nü Bitirdim. Öğrencilik Yıllarımda Ve Sonrasında Yaklaşık On Yıllık Bir Süre Boyunca Radyo ODTÜ, Capital Radio, Number One FM Ve Radyo 5 Gibi Çeşitli Radyolarda DJ Ve Program Yapımcısı Olarak Görev Aldım. Eş Zamanlı Olarak Discovery Channel’Da Seslendirme Ve Sinemafanatik, Beyazperde Ve Yeni Müzik Adlı İnternet Sitelerinde Çevirmenlik Yaptım. 2000 Yılında Göksun MYO’Da İngilizce Okutmanı Olarak Göreve Başladım. 2002 Yılından Bu Yana KSÜ YADYO’Da İngilizce Eğitimi Vermeyi Sürdürüyorum. Bu Süreçte “İngilizce Ne’Me Lazım” Adlı Tiyatro Oyununu Yazıp Yönettim. Evli Ve İki Çocuk Annesiyim. Bulabildiğim Boş Vakitlerde Çocuk Gelişimi İle İlgili Veya Fantastik Kitaplar Okumayı, Bilim Kurgu Veya Gerilim Filmleri İzlemeyi, Dostlarımla Kahve İçmeyi, Kedimle Vakit Geçirmeyi, Candy Crush Oynamayı Ve Çocuklarımla Birlikte Beğendiğimiz Karikatüristleri Takip Etmeyi Seviyorum.

Emine ALTINTAŞ

Matruşka

Gaziantepliyim. Anadolu Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesinden Mezunum. Okul Yıllarımda Basketbol Ve Voleybol Takımlarında Lisanslı Olarak Oynadım. KSÜ KAMU Bölümünde Yüksek Lisans Yaptım.1999 Yılından Bu Yana Da Afşin MYO’ Da Yönetim Ve Organizasyon Bölümünde Akademisyenim. Spor Ve Müzik En Büyük Tutkum. Üniversitemizin Her Türlü Faaliyetinde Seve Seve Görev Yapmışımdır. Evliyim Ve Bir Çocuk Annesiyim. Hobi Olarak Saz Çalıyorum. Kitap Ve Kahve Vazgeçilmez İkilimdir. Dostlarım Ve Ailemle Çay İçmek En Güzel Mutlu Anlarımdandır. Kedileri Ve Köpekleri Çok Severim

Alper ŞAKALAR

Bilim Ve Sanat Söyleşileri

Kahramanmaraş’Ta Doğdum. Lisansımı Müzik Teorisi Anabilim Dalı’Nda, Yüksek Lisansımı İse Müzik Ve Sahne Sanatları Anabilim Dalı’Nda Tamamladım. Halen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’Nde Akademik Çalışmalarım, Yıldız Teknik Üniversitesinde İse Müzik Ve Sahne Sanatları Alanında Doktora Sürecim Devam Ediyor. Ülkemizde Ve Yurtdışında Birçok Etkinlikte Ses İcracısı Olarak Yer Aldım, Çeşitli Kurumlarda Şan Eğitimi Verdim, Çeşitli Korolar Kurarak Müzik Kültürünün Oluşması Ve Benimsenmesi İçin Çalışmalar Yaptım. Lise Yıllarımdan İtibaren Radyo Ve Televizyonlarda Çeşitli Yerel Ve Ulusal Programlarda Yer Aldım, Program Yapımcılığından Dj’Lik Yapmaya Kadar Farklı Görevlerde Bulundum. Radyonun Müziğin İletimi Ve Toplumsal Hizmet İle İlgili Önemli Bir Yeri Olduğunu Düşünüyorum Ve Üniversitemiz Bünyesindeki Radyo Oluşumunun İçerisinde Yer Almaktan Büyük Mutluluk Ve Heyecan Duyuyorum.

Beyza Nur ERYILMAZ

Modern Muhabbetler

2001 Yılında Almanya’Da Doğdum. İlköğretimimi Süleyman Demirel İlkokulu’Nda Tamamladıktan Sonra Türk Telekom Ortaokulu’Na Geçtim. Lise Öğretimimin İlk Dönemlerini Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi’Nde Okuduktan Sonra Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi’Ne Geçtim Ve Oradan Mezun Oldum. 2019 Yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversite’Nde Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümüne Başladım. Toplum Gönüllüler Vakfı’Na Üye Olmakla Beraber 2019 Yılında KSÜ Gösteri Sanat Topluluğu Tiyatro Grubu’Na Katıldım.

Celaleddin Cihat ARDIÇ

Edebiyat Tiryakisi

2000 Yılında Kahramanmaraş’Ta Doğdum.İlkokulu Mimar Sinan Ortaokulu’Nda Tamamladım.Ortaokulu Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu’Nda Tamamladım.Liseyi Özel Beyza Kolejinde Tamamladım.Lisede Çeşitli Sanat Faaliyetlerine (Tiyatro,Edebiyat) Katıldım.Şu Anda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim.

Diliruba YETİMOĞLU

Simurg

1999 Yılında Şanlıurfa Da Doğdum. İlköğretim, Ortaöğretim Ve Liseyi Şanlıurfa Da Tamamladım. Lisede Ve Ortaokulda Okul Dergisin De Kompozisyon Ve Şiirlerim Yayımlandı, Lisede İse Okul Dergisinde Editörlük Yaptım. 2019 Yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümüne Başladım Eğitimimi Ve Yaşantımı Kahramanmaraş Da Sürdürmekteyim. Şu An Kutadgu Bilig Okumalarına Katılmaktayım.KSÜ Dil Ve Edebiyat Topluluğuna Üyeyim Ve Ayda Bir Düzenlenen Kitap Okuma Programlarına Devam Ediyorum.

Göksel Emre KOYUNCULAR

Tuzukuru G'emre

2001 Tarihinde Kahramanmaraş’Ta Doğdum. İlkokul,Ortaokul Ve Lise Öğretimimi Kahramanmaraş’Ta Tamamladım. Lise Dönemimde Kahramanmaraş Geneli Yüzme Yarışmalarına Katıldım Sonucunda 2.-3.-4.’Lük Derecesi Aldım. 2019 Senesinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yaşlı Bakımı(İö) Bölümünü Kazandım. Sosyal Hayatımda Bir Çok Meslek Edindim; -Terzilik -Kuruyemişçilik -Çiçekçilik -Barista/Kafe Müdürlüğü -Lunapark Sorumlu Müdürlülüğü Kıcasası Zanaat Ve Sanat Yönünde Kendimi Geliştirdim. Eğitim Hayatıma Devam Etmekte Olup Aynı Zamanda Çiçekçilik Mesleğini Sürdürmekteyim.

Mustafa UĞURLU

Dünyadan Sesler

1997 Yılında Kahramanmaraş'ta Doğdum.İlköğrenimimi K.Maraş Dumlupınar İlköğretim Okulunda Liseyi İse Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Tamamladım. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu 2.Sınıf Öğrencisiyim.Halk Eğitim Merkezinden Bilgisayar Operatörlüğü Ve İlk Yardım Sertifikalarına Sahibim. Lise Yıllarında Müzikle İlgilenmeye Başladım.2018 Yılında Antalya'da Pro Dj Antalya Eğitim Merkezinde Dj Lik Ve Müzik Prodüktörlüğü Eğitimi Aldım.2019 Yılından İtibaren Müzik Prodüktörü Olan Vedat Gezme'den UDEMY Üzerinden Online Olarak Dj'lik Ve Müzik Prodüktörlüğü Eğitimlerime Devam Etmekteyim.

Hayatı Bizden Dinleyin